ГоловнаОстанні новини29 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

Спільні спеціальні навчання регіональних спеціалізованих служб цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Луганської області

Опубліковано: 29.04.2021, 16:56

 

Спільні спеціальні навчання регіональних спеціалізованих служб цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Луганської області

 

29 квітня у Сєвєродонецькому районі відбулося сумісне практичне навчання щодо відпрацювання дій органів управління і сил Головного управління ДСНС України у Луганській області, Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства із залученням служб цивільного захисту та місцевих органів влади. Тема навчання: "Ліквідація надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в природних екосистемах".

Навчання проводились у три етапи.

На першому етапі за легендою, кинутий недопалок в лісовому масиві спровокував пожежу. Першим на гасіння пожежі прибув директор ДП «Кремінське ЛМГ» та очолив керівництво гасіння лісової пожежі. Він проводить розвідку пожежі та робітники Житлівського мисливського лісництва з ранцевими лісовими вогнегасниками здійснюють гасіння кромки низової лісової пожежі. Далі на пожежу прибула автоцистерна ДПРЧ-21 (м. Кремінна) укомплектована квадракоптером. Завдяки якому була проведена повітряна розвідка з виявлення осередків горіння. В цей же час, за тактичним задумом тракторист наїхав на вибухонебезпечний предмет під час прокладання мінералізованої смуги. На місце події направлено піротехнічний розрахунок частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування на оперативно-піротехнічних автомобілі та на важкій броньованій піротехнічній машині “КРАЗ” у супроводі фельдшерської виїзної бригади АРЗ СП Головного управління на автомобілі для надання першої домедичної допомоги та евакуації тракториста, якого було контужено. Після надання першої медичної допомоги постраждалого було передано бригаді швидкої допомоги Кремінської РТМО, що прибула до місця події. А паралельно з цим піротехнічним розрахунком проводилось технічне обстеження ділянки лісового масиву, де було знайдено та вилучено артилерійський снаряд калібром 122 міліметри, який ідентифікували як сучасний боєприпас.

Другим етапом проведення навчань стала те, що черговим диспетчером Кремінського ЛМГ через камеру відеосистеми раннього виявлення лісових пожеж на місці пожежі візуально виявлено було густий дим білого кольору – виникла низова пожежа хвойної підстилки, яка стрімко поширюється та в подальшому переходить на верхову. Одразу ж КГЛП оголосив ранг (пожежа №3). До місця пожежі було направлено оперативну групу Головного управління та 12 автоцистер, з яких 4 - новітні автомобілі високої прохідності та 8-ми тоннами вогнегасних речовин кожна. Також організовано забір води з вододжерела двума пожежно-насосними станціями та п'ятьма мотопомпами, з яких одна плавуча, розвернуто дві ємності з запасом вогнегних речовим по 10 тисяч кубічних метрів кожна, з яких за допомогою мотопомпи та ПНС від вододжерела організовувалась безперебійна подача води в зону горіння разом.

Також із взаємодією представниками УКРзалізниці на пожежу прибув пожежних потяг. Від якого було подано стволи на гасіння пожежі та на захист населеного пункту. Окрім того від нього було налагоджено безперебійну подачу вогнегасних речовин до автоцистерн.

До штабу на пожежі прибували аварійно-відновлювальні бригади електро- та газопостачання, що проводили відключення від напруги ЛЕП та газопроводу, що прилягає до лісового масиву.

Постійно здійснювалась повітряна розвідка за допомогою квадракоптерів, що в онлайн режимі з камер транслювали зображення на моніторах в центрі з координації дій з гасіння лісової пожежі, в яких входили представники всіх спеціалізованих служб, що брали участь в гасіння пожежі. Після припинення верхової пожежі на місце події прибули відділення на спеціальних аварійно-рятувальних автомобілях, та за допомогою ранцевих вогнегасників, почали ліквідацію осередків горіння низової пожежі. Ранцеві вогнегасники обладнанні електро, мото чи ручним приводом. В минулому році вони беззаперечно зарекомендували себе як одні з найефективніших пристроїв до гасіння лісової кромки та малих осередків лісової пожежі. Після цього співробітники прикордонної служби провели обкопування кромки пожежі, для запобігання повторного винекнення загорянь.

Одночасно з гасінням пожежі після отримання повідомлення про загрозу розповсюдження пожежі в напрямку населеного пункту органами місцевої влади у спільній взаємодії з підрозділами Національної поліції організовано оповіщення населення про небезпеку за допомогою гучномовців встановлених на оперативному транспорті та шляхом подвірного обходу. До населення доводиться інформація про розміщення пунктів збору для евакуації, виділяється розрахункова кількість автобусів та пристосованого транспорту. Організовується евакуація населення в першу чергу з вулиць, які розташовані в безпосередній близькості до лісового масиву. Відпрацьовуються списки мешканців похилого віку та малорухомих верств населення. Визначаються місця тимчасові розміщення евакуйованого населення. Відпрацьовуються заходи психологічного та медичного супроводу, питання харчування евакуйованого населення тощо.

Також до населеного пункту прибули пожежно-рятувальні підрозділи (ДПРЧ-13 та ДПРЧ-19), які в обов’язковому порядку у разі безпосередньої загрози життю та здоров’ю людей також виконували заходи з оповіщення про небезпеку та екстрену евакуацію постраждалих з небезпечної зони та в подальшому виконували оперативні дії по недопущенню поширення пожежі до населеного пункту. Після завершення заходів з евакуації населення від Національної поліції виставляються рухомі пости для попередження доступу сторонніх осіб до подвір’їв.

Наступним етапом навчань було проведення пошукових робіт у лісі. Кінологічне відділення за допомогою пілотного проєкту системи геокодування what3words відпрацювали дії з пошуку людей, які загубилися в лісі. Однією з переваг додатка what3words є те, що для його використання не потрібен мобільний інтернет. Така технологія дає ще одну можливість визначення точного місцезнаходження людини, що значно підвищує її шанси на порятунок, а також потенційно небезпечних предметів, які можуть загрожувати здоров’ю та життю населення.

Останнім елементом навчань стало розгортання пересувного пункту управління та пункту життєзабезпечення ДСНС.

Під час навчань були задіяні сучасні пожежні автоцистерни, які стоять на озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів Луганського гарнізону. Навчання продемонстрували злагодженість та чітку взаємодію органів управління і сил Головного управління ДСНС України у Луганській області, Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства із залученням служб цивільного захисту та місцевих органів влади. Всього на проведенні навчань було задіяно 190 осіб та 41 одиниця техніки, з них від ДСНС 125 особи та 25 одиниць техніки.

 

DSC09368.jpg DSC09383.jpg
DSC09401.jpg DSC09406.jpg
DSC09442.jpg DSC09512.jpg
IMG_4294.jpg IMG_4306.jpg
DSC09529.jpg IMG_4456.jpg
S1010022.jpg DSC09530.jpg
S1010019.jpg S1010017.jpg
DSC09561.jpg DSC09557.jpg

 

WhatsApp Image 2021-04-29 at 18.07.50 (2).jpeg WhatsApp Image 2021-04-29 at 18.07.50 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-04-29 at 18.07.50.jpeg IMG_4279.JPG

   
Останні новини
15 Травня16:40 Виступ духового оркестру Головного управління ДСНС України у Луганській області.
14 Травня13:43 м. Кремінна: рятувальники навчали працівників АЗС правилам пожежної безпеки
14 Травня13:22 Рятувальники Рубіжного перевірили готовність міського пляжу до купального сезону
14 Травня08:00 Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки!
14 Травня08:00 Шановні громадяни! Не провокуйте пожежі в природних екосистемах!
14 Травня08:00 Шановні громадяни!
13 Травня13:04 Новоайдарські надзвичайники перевіряють навчальні заклади перед проведенням ЗНО
13 Травня11:44 м. Рубіжне: рятувальники взяли участь у нараді щодо запобігання пожежам в природних екосистемах
12 Травня15:33 м. Сєвєродонецьк: рятувальники проводять перевірки стану пожежної та техногенної безпеки закладів освіти, на базі яких відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання
12 Травня15:00 Луганська область: рятувальники Щастинського району продовжують перевірки АЗС
12 Травня10:48 Луганщина: рятувальники прибрали дерево, що впало на проїжджу частину дороги
11 Травня17:01 17-23 травня в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
11 Травня14:53 Лисичанські надзвичайники провели зі школярами День цивільного захисту
11 Травня11:24 Новопсковські рятувальники оцінюють стан готовності місць масового відпочинку до купального сезону
9 Травня09:15 З нагоди Дня пам’яті та примирення у м.Сєвєродонецьк відбувся мітинг-реквієм та панахида за загиблими.
Останні новини