ГоловнаОстанні новини24 Червня, 2021р.
 Версія для друку

На Луганщині відбулися тренувальні тактико-спеціальні навчання на електропідстанції

Опубліковано: 24.06.2021, 16:47

24 червня рятувальники тренувалися гасити пожежі на об’єктах енергетики та в приміщеннях з електроустановками – тактико-спеціальні навчання проходили на електропідстанції  «Кремінська», розташованій на території Серебрянського лісництва Кремінського ЛМГ.

Надзвичайники тренувалися в проведенні розвідки, взаємодії з адміністрацією об’єкта, розгортанні сил і засобів по підвищеному номеру виклику до прибуття старшого начальника, створенні штабу, організації його роботи і роботи підрозділів. Особовий склад вдосконалював навички з рятування людей та гасіння пожежі на оперативних дільницях.

Було також задіяно персонал ПС-500 кВ «Кремінська», який  навчався організації евакуації працюючих на об'єкті, виклику та зустрічі підрозділів ДСНС, допоміжним роботам з гасіння пожежі.

За тактичним задумом навчань, внаслідок перевантаження одного із автотрансформаторів виникла розгерметизація його корпусу та стався розлив трансформаторного масла до обвалування з послідуючим загорянням. Спостерігається сильне задимлення та теплове випромінювання; є загроза розповсюдження пожежі на сусідні автотрансформатори.

«Гасіння пожеж на електроустановках під напругою має свою специфіку та підвищений ризик для рятувальників, які працюють з ручними пожежними стволами, - коментує т.в.о. заступника начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Луганській області Олексій Ковтун. – Треба враховувати безліч нюансів, зокрема, мінімальні безпечні відстані до палаючого електричного обладнання. Важливо також ужити заходів щодо заземлення стволів і насосів та забезпечення особового складу діелектричними засобами тощо. У підсумку  навчань усі завдання виконано. Особовий склад задіяних підрозділів (ДПРЧ-21, ДПРЧ-13, ЧСПТ АРЗ СП, ДПРЧ-38), служба енергозабезпечення підстанції, чергова зміна ОКЦ Головного управління ДСНС України у Луганській області – усі учасники тренувань діяли злагоджено та оперативно, на місці працювало п’ять пожежно-рятувальних, шість спеціальних та оперативних автомобілів ДСНС. Умовну пожежу площею 80 кв. м було локалізовано та успішно ліквідовано».

Літня спека – особливо пожежонебезпечний період, тому пожежно-рятувальні підрозділи цілодобово мають бути у відмінній оперативній готовності. Проведення таких тренувань допомагає тримати «в тонусі» і особовий склад, і техніку, довести усі дії надзвичайників до автоматизму і досконалого виконання завдань за призначенням.

Н1.jpg Н2.jpg
Н3.jpg Н4.jpg
Н5.jpg Н6.jpg

ГУ ДСНС України у Луганській області


   
Останні новини
29 Липня15:36 Щастинські надзвичайниики провели профілактичний рейд щодо запобігання пожежам в екосистемах
29 Липня11:39 Марківські рятувальники поспілкувалися про безпеку життєдіяльності з вихованцями дитячої творчої майстерні
29 Липня11:30 Рятувальники Луганщини отримали благодійну допомогу від міжнародних партнерів
29 Липня09:02 Увага! Попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні
29 Липня08:00 Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки!
29 Липня08:00 Шановні громадяни! Не провокуйте пожежі в природних екосистемах!
29 Липня08:00 Увага! Попередження про надзвичайний рівень пожежної небезпеки
28 Липня17:09 Щастинські рятувальники взяли участь в інтерактивному занятті щодо психологічного здоров’я
28 Липня13:31 Троїцькі рятувальники роз’яснили громадянам, як поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів
28 Липня09:46 Ми відповідальні за безпеку нашого довкілля!
27 Липня14:12 Рятувальники Старобільщини нагадали громадянам про небезпеку купання у не пристосованих для цього місцях
26 Липня13:13 Надзвичайники закликали громадян свідомо ставитися до збереження довкілля
26 Липня09:52 Рятувальники нагадали громадянам правила безпечного дозвілля біля водойм
24 Липня18:15 У Лисичанську пройшли святкові заходи з нагоди 7-ї річниці визволення міста від незаконних збройних формувань.
23 Липня16:16 На Луганщині відбулися змагання відбіркового етапу конкурсу «Кращий начальник караулу»
Останні новини