Законодавство та нормативно-правові аспекти в сфері медичного забезпечення
Інформація щодо роботи медичних підрозділів ГУ ДСНС України у Луганській області
Пункт охорони здоров’я Аварійно-рятувального загону спеціального призначення (далі – Пункт охорони здоров’я) ГУ ДСНС України у Луганській області
Статут Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (нова редакція) затверджено наказом ДСНС від 18.05.2021 № 240 у редакції наказу ДСНС від 09.06.2021 № 413.
Пункт охорони здоров’я є лікувально-профілактичним підрозділом охорони здоров’я управління Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області, який створено на підставі наказу ДСНС України від 28.10.2014 № 604 «Штат №13/254 Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області».
Наказом начальника Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області від 02.04.2018 № 01/152 «Про затвердження Положення про Пункт охорони здоров’я» затверджено Положення про Пункт охорони здоров’я аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області.
Пункт охорони здоров’я є лікувально-профілактичним підрозділом охорони здоров’я управління Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області (далі – Головне управління), призначений для надання медико-санітарної допомоги та проведення комплексу профілактичних заходів з попередження і зниження захворюваності, інвалідності і смертності, раннього виявлення захворювань серед особового складу служби цивільного захисту і працівників цивільного захисту Головного управління, пенсіонерам ДСНС/МНС/МВС. Крім того надає невідкладну медичну допомогу постраждалому населенню при надзвичайних ситуаціях (подіях).
Ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління (наказ МОЗ України від 29.11.2021 № 2642 «Про ліцензування медичної практики, діяльності банків пуповидної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України», (реєстраційне досьє від 12.11.2021 № 4935/21/М) - є чинною.
Фінансове забезпечення пункту здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, призначених для Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління та інших джерел не заборонених законодавством.
Адреса Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Луганській області: Україна, 93001, Луганська обл., місто Рубіжне, вул. Заводська, буд. 4
Штат пункту затверджується наказом ДСНС відповідно до Додатку 1, затвердженого наказом МНС від 07.08.2009 № 552 «Про затвердження типових положень лікувально-профілактичних закладів сфери управління МНС». Персонал пункту складають особовий склад служби цивільного захисту та працівники цивільного захисту.
Інформація стосовно наявних спеціалістів:
Посада П.І.П.
Начальник пункту охорони здоров’я
працівник Ковалинська Марина Юріївна
Лікар (спеціаліст)
Працівник Сорокін Вячеслав Олександрович
Фельдшер
прапорщик служби ЦЗ Колесник Марина Миколаївна
Фельдшер
прапорщик служби ЦЗ Михайлов Євген Миколайович
Фельдшер - начальник аптеки:
прапорщик служби ЦЗ Бунь Тетяна Олексіївна
Старша сестра медична
старший сержант служби ЦЗ Санькова Лілія Анатоліївна
Сестра медична
працівник Мамона Марія Юріївна
Молодша медична сестра -
Водій автотранспортних засобів
працівник Лисенко Олексій Сергійович
Водій автотранспортних засобів
працівник Северин Євген Сергійович
Порядок прикріплення на медичне забезпечення:
Витяг з наказу МВС України від 18.08.2014
Розділ ІІ: «Порядок прикріплення на медичне забезпечення. Організація медичного обліку».
Пункт 4. Постановка на медичний облік осіб з інвалідністю, непрацюючих ветеранів, непрацюючих ветеранів війни та прирівняних до них осіб здійснюється на підставі заяви, зразок якої наведено у додатку до цього Порядку, рішенням керівника органу (підрозділу) ДСНС України.
До цієї заяви додають документи, що підтверджують право на медичне забезпечення у закладах охорони здоров’я ДСНС України:
непрацюючі ветерани - копії посвідчень пенсіонера ДСНС України (МНС України) та ветерана служби цивільного захисту (військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони), копію сторінок паспорта громадянина України (із зображенням фотографії, прізвища, імені та по батькові і наявністю відомостей про реєстрацію особи за місцем проживання) або довідку з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію;
особи з інвалідністю, непрацюючі ветерани війни та прирівняні до них особи - копії посвідчень пенсіонера ДСНС України (МНС України) (за наявності), ветерана війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій, довідку, що підтверджує роботу в органах (підрозділах) ДСНС України (МНС України) до виходу на пенсію чи зміну місця роботи, та копію сторінок паспорта (із зображенням фотографії, прізвища, імені та по батькові і наявністю відомостей про реєстрацію місця проживання особи) або довідку з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію;
члени сімей загиблих - копії документів, що засвідчують їх родинний зв’язок.
В усіх випадках, визначених у цьому пункті, з метою підтвердження достовірності копій наданих документів необхідно представляти їх разом з оригіналами.
Проходження особовим складом щорічного профілактичного медичного огляду
Можливості та порядок забезпечення безкоштовними лікарськими засобами осіб, які обслуговуються в закладах охорони здоров’я ДСНС.
Забезпечення пункту охорони здоров’я лікарськими засобами, медичними виробами та медичною технікою здійснюється згідно норм медичного постачання в межах кошторисних призначень та на підставі наказу ДСНС України від 14.12.2018 №739 «Про затвердження Положення про забезпечення органів і підрозділів (формувань) цивільного захисту, навчальних закладів сфери управління ДСНС України лікарськими засобами, медичними виробами та медичною технікою поточного постачання».
Закупівля медикаментів і виробів медичного призначення здійснюється згідно норми 101, визначеної наказом ДСНС України від 14.12.2018 №739 з розрахунку на 100 осіб. Асортимент визначається згідно Національного переліку лікарських засобів, затвердженого Постановою КМУ від 25.03.2009 № 333 та Державного реєстру лікарських засобів, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.2004 № 411 (із змінами та доповненнями).
У пункті охорони здоров’я надаються безкоштовні лікарські засоби для прикріпленого контингенту серед осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту і працівників цивільного захисту ГУ ДСНС України у Луганській області, пенсіонерам ДСНС/МНС/МВС та при наданні невідкладної медичної допомоги постраждалому населенню при надзвичайних ситуаціях (подіях).
У Пункті охорони здоров’я станом на четвертий квартал 2021 року в наявності є такі групи препаратів:
У лютому 2021 року Пунктом охорони здоров’я було отримано 1500 експрес-тестів для дослідження на гостру респіраторну хворобу COVID-19 (IgM IgG) серед особового складу служби цивільного захисту і працівників цивільного захисту ГУ ДСНС України у Луганській області, з них на кінець IV кварталу використано 440 шт.
Від початку кампаніі з вакцинації проти гострої коронавірусної інфекції COVID-19, викликаної коронавірусом Sars - Cov - 2 станом на 01.12.2021 сумарна кількість зроблених щеплень становить 2077 осіб.
З них отримали I дозу - 71 осіб;
Завершили вакцинацію ( отримали II дози) - 2006 осіб;
З метою здійснення заходів щодо специфічної профілактики грипу, у листопаді цього року пунктом охорони здоров’я Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління від Медичного центру ДСНС було отримано 150 доз вакцини для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований) ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, які будуть використані для проведення щеплень серед особового складу служби цивільного захисту і працівників цивільного захисту Головного управління.
Інформація для персоналу органів та підрозділів цивільного захисту щодо можливості отримання безкоштовних ліків, порядку їх отримання та реальної наявності чи відсутності медичних препаратів та про можливість безоплатного отримання персоналом служби цивільного захисту медичних послуг у разі наявної необхідності та показань: оформлення листа непрацездатності, направлень на профільну діагностику (уточнення діагнозу) та госпіталізацію
При наданні медичної допомоги у закладах охорони здоров’я ДСНС України прикріплені контингенти забезпечуються безоплатно:
лікарськими засобами, медичними виробами та медичною технікою здійснюється згідно норм медичного постачання в межах кошторисних призначень та на підставі наказу ДСНС України від 14.12.2018 №739 «Про затвердження Положення про забезпечення органів і підрозділів (формувань) цивільного захисту, навчальних закладів сфери управління ДСНС України лікарськими засобами, медичними виробами та медичною технікою поточного постачання», наказу МОЗ України від 11.07.2017 «Про затвердження Плрядку визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів» (зі змінами), (далі - Перелік лікарських засобів);
виробами медичного призначення, в тому числі матеріалами для зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
інвентарним медичним майном (тимчасово) на період лікування або реабілітації.
Особам, які мають право на безоплатне отримання лікарських засобів та виробів медичного призначення, витрати на придбані за власні кошти в інших аптеках України за рецептами лікарів закладів охорони здоров’я лікарські засоби, що входять до Переліку за рахунок та в межах кошторисних призначень ДСНС України на підставі їх рапорту (заяви), до якого додаються оригінали відповідних документів, що підтверджують ці витрати.
Дозвіл на виплату компенсації за придбані лікарські засоби (вироби медичного призначення) надає керівник підрозділу, до якого прикріплена на медичне обслуговування особа.
Забезпечення за медичними показаннями технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення осіб з інвалідністю, а також компенсація їм витрат за придбання зазначених засобів за власні кошти здійснюються в порядку, визначеному чинним законодавством України. Для безоплатного отримання персоналом служби цивільного захисту медичних послуг у разі наявної необхідності та показань: оформлення листа непрацездатності, направлень на профільну діагностику (уточнення діагнозу) та госпіталізацію, звертатися до лікарів, з якими укладено декларації на надання медичної допомоги.
Порядок отримання санаторно-курортного лікування та медико-психологічної реабілітації в МРЦ «Одеський».
Витяг з наказу МВС України від 14.11.2016 №1203 «Інструкція про організацію санаторно-курортного забезпечення в Державній службі України з надзвичайних ситуацій».
Розділ ІІІ: « Відбір та направлення на санаторно-курортне лікування»:
Голова СКВК - заступник керівника органу (підрозділу) цивільного захисту (куратор за напрямом).
До складу СКВК входять не менше двох лікарів, представники юридичного, фінансово-економічного підрозділу та підрозділу з питань внутрішнього аудиту та протидії корупції.
книга обліку санаторно-курортних путівок;
книга протоколів засідань санаторно-курортної відбіркової комісії;
журнал обліку осіб, які підлягають щорічному першочерговому забезпеченню санаторно-курортним лікуванням;
журнал обліку документів, що надійшли на розгляд санаторно-курортної відбіркової комісії;
справа “Нормативні документи з питань санаторно-курортного забезпечення”;
справа “Листування з питань санаторно-курортного забезпечення”.
особи рядового і начальницького складу:
рапорт на ім’я керівника органу (підрозділу) цивільного захисту про надання санаторно-курортного лікування з визначенням дати (місяць, рік), строку (кількість діб) лікування, профілю санаторно-курортного закладу (спеціалізації) та складу членів сім’ї, які потребують санаторно-курортного лікування, з відповідним рішенням керівника по суті рапорту;
витяг з наказу про надання відпустки для отримання санаторно-курортного лікування;
висновок військово-лікарської комісії або лікарсько-експертної комісії (далі - ЛЕК) щодо необхідності санаторно-курортного лікування осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту;
члени сімей:
медичну довідку лікувального закладу за формою 070/о;
довідку кадрового органу (підрозділу) цивільного захисту, що підтверджує належність до членів сім’ї особи рядового і начальницького складу;
оригінал та копію свідоцтва про шлюб;
довідки членів сім’ї про доходи за попередні шість місяців;
оригінал та копію посвідчення, що дає право на пільги;
особи, які мають право на пільгове санаторно-курортне забезпечення в інших центральних органах виконавчої влади, надають довідку з цих органів про те, що їм не надавалася пільгова путівка протягом попереднього року, а для осіб, які забезпечуються путівками один раз на два роки, - протягом двох попередніх років;
ветерани служби цивільного захисту, особи, зазначені у статтях 6-1-6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», ветеранам війни та особи, на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
заяву на ім’я керівника органу (підрозділу) цивільного захисту про надання санаторно-курортного лікування з визначенням дати (місяць, рік), строку (кількість діб) лікування, профілю санаторно-курортного закладу (спеціалізації) та складу членів сім’ї, які потребують санаторно-курортного лікування, з відповідним рішенням по суті заяви;
медичну довідку лікувального закладу за формою 070/о;
посвідчення, яке дає право на пільги;
довідки з Пенсійного фонду України про отримання пенсії.
Особи, які мають право на пільгове санаторно-курортне забезпечення в інших центральних органах виконавчої влади, надають довідку з цих органів про те, що їм не надавалася пільгова путівка протягом попереднього року, а для осіб, які забезпечуються путівками один раз на два роки, - протягом двох попередніх років;
ступінь важкості захворювання;
кількість загострень захворювання протягом року, за яким особа направляється на санаторно-курортне лікування;
перебування протягом року на стаціонарному лікуванні із захворювання, за яким особа направляється на санаторно-курортне лікування;
відомості про попереднє забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Результати відбору - рішення СКВК записуються в книгу протоколів засідань СКВК.
Протокол засідання СКВК повинен містити такі дані: найменування органу (підрозділу) цивільного захисту, категорія особи, прізвище, ім’я, по батькові особи та (або) членів сім’ї, які за рішенням СКВК направляються до санаторно-курортного закладу, кількість діб лікування; найменування санаторно-курортного закладу; відсоток оплати вартості путівки.
Начальник медичного підрозділу на підставі висновку СКВК видає санаторно-курортні путівки відібраним на лікування особам не пізніше ніж за 10 днів до початку заїзду.
Розділ V: «Відбір та направлення хворих на санаторний етап медичного реабілітаційного лікування»:
- виписка із медичної амбулаторної карти (Ф№ 0/27о, виписка із медичної карти стаціонарного хворого за потребою);
- санаторно-курортна карта (для дорослого Ф№ 072/о, для дитини Ф№076/о);
- висновок ЦЛЕК (ЛЕК);
- санаторно-курортна путівка;
- посвідчення УБД (учасника бойових дій);
- паспорт громадянина України.
На останній сторінці санаторно-курортної путівки головою ЦЛЕК (ЛЕК) робиться запис (відмітка) “Видана безоплатно для проходження реабілітаційного лікування”, що завіряється печаткою органу (підрозділу) цивільного захисту.
Наявність санаторно-курортних путівок та направлень на медико-психологічну реабілітацію
За поточний час 2021 року було реалізовано 79 путівок на санаторно-курортне лікування та 72 путівки на медико-психологічну реабілітацію у МРЦ «Одеський».