З 31 грудня по 2 січня святковий настрій багатьох жителів області був затьмарений 24 пожежами, на яких загинуло 9 чоловік.

clock
03.01.2012 08:30

З 31 грудня по 2 січня святковий настрій багатьох жителів області був затьмарений 24 пожежами, на яких загинуло 9 чоловік.


У переддень Нового року сталося 7 пожеж, вони забрали життя двох чоловіків. 34-літній мешканець Молодогвардійська Краснодонського району загинув через несправну газову колонку. Вранці його дружина з дітьми пішла до своїх батьків, а сам господар вирішив прийняти ванну. Тим часом його сусід з першого поверху прокинувся від звуку води, що капала зі стелі. Дивним видалося й те, що одна зі стін квартири була гарячою.  Чоловік помчав на другий поверх, та двері ніхто не відчиняв. Тоді він зателефонував господарці квартири, вона за кілька хвилин була вже вдома і відкрила квартиру своїм ключем. У задимленій квартирі на підлозі у ванній кімнаті  було виявлено тіло чоловіка. Пожежні ліквідували загоряння за 20 хвилин. Частково вигоріли стеля й стіна.   Чоловік отруївся продуктами горіння. Передсвятковий день виявився останнім і для жителя Червонопартизанська. Близько 3-ої години дня в службу порятунку від міліції надійшло повідомлення про задимлення на першому поверсі п'ятиповерхового житлового будинку. До місця події негайно прибув черговий караул, який, виламавши двері, зміг проникнути усередину квартири. Рятувальникам знадобилося не більше 15 хвилин, щоб погасити речі, які загорілися  від  кустарного електрообігрівача з відкритою спіраллю. Поруч на ліжку було виявлено труп 51-річного власника помешкання, що задихнувся від диму.  Співробітники Держтехногенбезпеки встановили, що причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки  при експлуатації електрообігрівачів.


 1 січня сталося 12 пожеж, загинуло 6 чоловік. Чи варто дивуватися, що причиною всіх цих подій з трагічним фіналом стала необережність при палінні в нетверезому стані.  Перше повідомлення про пожежу цього дня надійшло зі Свердловська вже в 00.55.    Коли в розпал новорічної ночі місцеві жителі вийшли на вулицю помилуватися яскравим феєрверком, увагу одного з них привернули клуби диму з-під даху сусідської будівлі. Уже через кілька хвилин до місця події прибули рятувальники. Відкритого горіння не було, але на ліжку тлів матрац. У коридорі лежав труп 38-річної жінки. Внаслідок пожежі згоріли домашні речі, вогонь встиг трохи пошкодити   перекриття кімнати. Ким доводилася жінка господарю, з'ясувати так і не вдалося. Сусіди напередодні пожежі вперше і востаннє бачили незнайомку, яка заходила в будинок у стані алкогольного сп'яніння. У ході огляду інспектори Держтехногенбезпеки виявили велику кількість порожніх пачок від сигарет, розкиданих по кімнаті.


Перший день Нового року трагічно закінчився для двох жителів м. Ровеньки. О 17:19 у чергову частину надійшло кілька дзвінків від стривожених мешканців 5-поверхового житлового будинку. По прибуттю чергового караулу було виявлено сильне задимлення на 4 і 5 поверхах. Негайно до роботи приступила ланка ГДЗС. В одній з квартир рятувальники знайшли  тіло жінки 1953 року народження, яка, мабуть, намагалася врятуватися. На ліжку в кімнаті, де було виявлено осередок загоряння, знайшли обгорілий труп чоловіка, особистість якого наразі з'ясовується. Зі слів сусідів, у жінки часто збиралися компанії і просто особи без певного місця проживання. Близько 45 хвилин знадобилося бійцям МНС на приборкування вогню, який знищив особисті речі,  меблі на площі 10 кв.м.


В обласному центрі за схожих обставин загинули двоє чоловіків 59 і 36 років. Новий день тільки займався, коли жителі 1-го Газетного провулка почули різкі звуки, спочатку уваги на них не звернули - подумали, що вибухають петарди. А це від вогню тріщав шифер на даху одного з будинків. Виклик у службу «101» надійшов, коли весь будинок був охоплений  полум'ям. Гасили пожежу десь годину, згоріли 32 кв.м даху, меблі, особисті речі. На підлозі було знайдено тіло чоловіка 1975р.н., який  придбав цей будинок за три дні до своєї загибелі. Сусіди стверджують, що з новосілля чоловіка тверезим не бачили. Близько 11-ої години дня пожежа спалахнула в приватному будинку по вул. Кулика, хазяїном якого був самотній інвалід - афганець 1952 р.н. Палаючу дерев'яну веранду побачили сусіди, батько й син, що вийшли на поріг свого будинку покурити. Молодий хлопець кинувся на допомогу погорільцю, але ввійти через двері не зміг, вибив вікна,  але з металевими гратами не впорався. Незабаром за справу взялися фахівці МНС. Протягом півгодини вогонь було погашено. Веранда згоріла вщент, а на попелищі знайдено обгорілі останки чоловіка. Можливо, він палив, лежачи на дивані, потім заснув, і не помітив, як довкола нього затанцювало полум'я.  


А ось у селищі Таловому Краснодонського району 53-літнього інваліда 2 групи можна було б урятувати, якби його співмешканка виявила трохи більше здорового глузду. Немолоде вже подружжя вело, сказати прямо, нездоровий спосіб життя: частенько прикладалися до пляшки, багато курили, приймали веселі компанії. І це при тому, що хазяїн будинку не пресувався без сторонньої допомоги.  Того вечора випивали разом із сусідом, після чого той пішов собі, а жінка заснула. Від неспокійного алкогольного забуття її пробудили лементи «чоловіка»: «Допоможіть! Горю!» Було близько 23:00. У сусідній кімнаті на ліжку під палаючою ковдрою здригався нещасний хазяїн, який був не в змозі  встати з ліжка. Жінка зірвала з нього ковдру, матрац теж тлів, та зрушити чоловіка з місця їй не вдалося.  Викликати пожежних вона не здогадалася, натомість стала бігати по вулиці і не дуже зрозуміло пояснювати односельцям, що трапилося. Сигнал у МНС надійшов лише за сорок хвилин після виявлення загоряння. Шансів вижити в безпомічної людини практично не було.


Наступного дня, 2 січня, були зареєстровані 5 пожеж і загибель 57-літнього жителя села Булгаківка Кремінського району - знову ж через сигарету й чарку. Пенсіонер жив у невеликому дерев'яному будинку, обкладеному цеглою. Пожежа сталася близько першої ночі, через що була пізно помічена. Будинок згорів повністю, а серед руїн знайшли фрагменти людського тіла. Напередодні чоловіка бачили напідпитку - ось і все, що змогли сказати з цього приводу сусіди.


Прикро, що для всіх загиблих новий рік життя або не настав, або закінчився, ледь розпочавшись. Не зайвим буде нагадати, що прийшов рік Дракона, міфологічної істоти, яка дихає вогнем і може спалити все на своєму шляху. Тому потрібно бути вкрай обережним і уважним з усіма джерелами вогню, електро- і газовим обладнанням.

Центр пропаганди

ГУ МНС в Луганській області

Схожі матеріали