м. Попасна: рятувальники провели спільні навчання з реагування на надзвичайну ситуацію військового характеру
18 травня 2016 року у м. Попасна Луганської області пройшли спільні комплексні навчання рятувальників та органів управління і служб цивільного захисту Попаснянського району на тему: «Дії органів управління та сил ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту при виникненні надзвичайної ситуації військового характеру у 2-х поверховому житловому будинку по вул. Чехова, 11, м.
Попасна».
За тактичним задумом, приблизно о 9 годині 50 хвилин внаслідок артобстрілу м. Попасна, сталося попадання артилерійського снаряду у сходову клітину 2-го поверху житлового будинку по вул. Чехова, 11. В результаті вибуху артснаряду, який привів до пошкодження будівлі, лінії електропередач та газопроводу середнього тиску в житловому секторі по
вул. Чехова, виникло загоряння бітумного покриття даху будинку, меблів та горючого оздоблення у коридорах та приміщеннях 2-го поверху, руйнування конструктивних елементів перегородок та перекриття. В зону пожежі та завалів потрапили мешканці, які не можуть самостійно евакуюватися з постраждалого житлового будинку. Вибуховою хвилею було повалене дерево на легковий автомобіль, який знаходився поруч з
житловим будинком та заблокувало там водія автомобіля. Під час гасіння пожежі та проведення рятувальних робіт було виявлено небезпечну хімічну речовину – ртуть. Виникла загроза безпеки життя населенню сусідніх житлових будинків по вул. Чехова та забруднення навколишнього середовища.
Враховуючи те, що внаслідок артобстрілу було зруйновано систему життєзабезпечення, завдано шкоду
населенню, стала необхідність залучення до ліквідації надзвичайної ситуації майже всіх служб району, а саме: медичних працівників, місцевої поліції, військових, районного водоканалу, телекомунікаційних мереж та районних електричних мереж.
До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучались учні навчальних закладів міста, які переймали опит у фахівців служб. Школярі навчились
гасити умовну пожежу, рятувати людей з верхніх поверхів будинку, проводити евакуацію населення, розгерметизацію автомобіля пожежно-технічним обладнанням, надавати першу медичну допомогу потерпілим.
Отже, «…завдяки злагодженим діям та вчасного інформування про надзвичайну ситуацію, рятувальники вмить прибули до місця події. Швидкі дії рятувальників
щодо проведення розвідки, оцінки обстановки на пожежі, взаємодії з адміністрацією об’єкта та визначення вирішального напрямку оперативних дій спільно з органами управліннями та спеціальними службами цивільного захисту, надзвичайну ситуацію було в найкоротші строки ліквідовано...», - зауважив Очільник Луганського гарнізону ДСНС Ігор Савельєв.
Головне управління ДСНС
України у Луганській області