Станично-Луганський район: рятувальники дбають про пожежну безпеку під час жнив

clock
27.07.2018 07:44

Пора жнив - особливий пожежонебезпечний період. Загрозу створюють спекотна погода, сухі агрокультури на полях, енергонасичені хлібозбиральні агрегати. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем навколо хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

Саме тому інспекторським складом Станично-Луганського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Луганській області продовжується постійна агітаційно-пропагандистська робота із представниками агроформувань району щодо забезпечення пожежної безпеки під час збирання врожаю. Інспектори постійно нагадують прості, але дуже важливі речі, а саме:
  - з початку достигання врожаю необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню;
   - перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м. Завширшки;
   - перед косовицею хлібні масиви з великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м. завширшки.
  - до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами);
   - у разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовану техніку, що пристосована для гасіння пожеж зернових;
  - безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі;
 - збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна.     У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

Співробітники ДСНС Луганщини наголошують, що відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти інструктаж під розписку. Осіб, які не пройшли його, до цих робіт не допускають.

 

IMG_20180714_100720_BURST7.jpgIMG_20180714_102524.jpg

 

 

 


     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГУ ДСНС України у Луганській області

Схожі матеріали